Papier, kamień, nożyce, jaszczurka i Spock

   Byłabym hipokrytką publikując artykuł o tym, czego nie lubię w Sheldonie Cooperze, nie wspominając , że jest o wiele więcej rzeczy, które w nim podziwiam. Ten artykuł jest o mojej ulubionej postaci fikcyjnej, głównym bohaterze amerykańskiego serialu ‚Teoria Wielkiego Podrywu’. Jestem prawie pewna,że odtwórca roli – Jim Parsons miał nielada wyzwanie. Chylę czoła i uważam, że wykonał fenomenalną robotę.

Nie jestem szalony, mama zrobiła mi testy

Jest fizykiem teoretycznym, z dwoma doktorantami. Skupia się na teorii strun. Zaczął studia w wieku 11 lat, ukończył 3 lata później. Jest przykładem wszechstronnego geniusza, za którego uchodził już od najmłodszych lat.

Jest znany ze ścisłego umysłu, ale też dziwacznego zachowania. Posługuje się niezrozumiałym dla wielu sarkazmem. Przyjaciele Sheldona często są obiektem jego narcystycznego zachowania, ale nauczyli się z tym żyć. Jest przesadnie szczery w swoich opiniach.

Ma wiele zainteresowań: komisy, gry wideo, fantastyka. Jego ulubionym filmem jest Star Trek, a idolem Spock. Jest wielkim fanem kolei i pociągów. Zna wiele języków: hiszpański, fiński, mandaryński, arabski i perski. Unika alkoholu, narkotyków i napojów kofeinowych, ale robi wyjątki. W jego szafie jest mnóstwo T-shirtów z superbohaterami. Większość dowcipów kończy słowem ‚Bazinga’

 

Ma wszystkie cechy osoby cierpiącej na zespół Aspergera – z licznymi kompulsjami, obsesjami. Przekonany o swoim geniuszu, przy czym pozbawiony inteligencji emocjonalnej.

Już w wieku pięciu lat napisał  swoją pierwszą pracę z dziedziny matematyki. Na ścianie jego biura można zauważyć wiszące  dyplomy uznania za napisane prace. Jego kolejna praca była o równaniach dotyczących  elektromagnetyzmu.

 

 

Wybacz,ale kawa odpada bezdyskusyjne. Kiedy przeprowadzałem się do Kalifornii, obiecałem mamie, że nie zacznę z narkotykami.

 

Nożyce tną papier, papier zakrywa kamień, kamień miażdży jaszczurkę, jaszczurka truje Spocka, Spock niszczy nożyce, nożyce tną jaszczurkę, jaszczurka zjada papier, papier bije Spocka, Spock zamienia kamień w parę i jak to zwykle bywa – kamień łamie nożyce.

‚Soft kitty’- kołysanka, przy której  zasypia Sheldon, najczęściej podczas  choroby.

 

Oglądając serial przychodzi mi na myśl, że chciałabym spotkać kogoś takiego na swojej drodze, być może obcowanie z ‚drugim Sheldonem’ nauczyłoby mnie cierpliwości, większej tolerancji i otwartości na ludzi. Myślę, że każdy z nas ma jakiejś dziwactwa, ale właśnie nasze niedoskonałości czynią nas doskonałymi.

Karolina Piątek

 

Dodaj komentarz