Sansa Stark – lalka czy mądra kobieta?

Sansa Stark – to fikcyjna postać. Jest jednym z bohaterów powieści fantasy« Pieśń lodu i ognia.» Dziewczyna urodziła się w Winterfelli, jako pierwsza córka lorda Eddarda Starka. Od dzieciństwa uczyła się jak być idealną damą, co trzeba robić, żeby być piękną kobietą. Umie tańczyć, śpiewać i jako córka Catelyn Stark  zna wszystkie dobry maniery.Od najmłodszych lat marzę o szczęśliwym życiu z pięknym rycerzem czy księciem. Była naiwna, wrażliwa, mała dziewczynka, ale dobrze znała baśnie i legendy swego rodu. Santa po prostu żyła na stronach powieści.

Sansa Stark – lalka czy mądra kobieta?
Tak! Dziewczyna na pewno marzyła o nowych strojach, biżuterii i chciała wyglądać świetnie. Czy w ogóle istnieje jakaś kobieta, czy nastolatka, która nie chcę być zawsze piękną?

Człowiek nie zawsze może być dobrym z dwóch stron jednego medalu. Tak samo i ja, pisząc o Sansie Stark nie mogę wybrać jednej strony. Dziewczyna była zaślubiona z Joffrejem Lanisterem, oficjalne stała się zakładniczką w Czerwonej Twierdzy. Ona kumulowała w sobie swoją uprzejmość i posłusznie wykonywała wszystkie polecenia Lanisterów. Sansa przeżyła śmierć ojca, matki, swoich braci. Zwalczyła wszystkie przeszkody i zupełnie nie jest słabą kobietą. Wracając do tego, czy Sansa Stark jest „lalką”, muszę powiedzieć kilka zdań o jej urodzie. Ma długie kasztanowe włosy i błękitne oczy, białą skórę i szczupłą talię. Mężczyzn fascynują takie kobiety. Ale czy „ładna” znaczy „głupia”? Przecież ona umie zarządzać, kierować i prowadzić za sobą naród, potrafi być mądrym władcą. Czy taka kobieta nie budzi zaufania?
Myślę, że Sanse Stark nie da się ograniczyć do słowa „lalka”, ponieważ kryje się w niej nieco więcej. Mądry władca, piękna kobieta, i wierna swojej ziemi dziewczyna.

«Gra o tron»
Jeszcze nie ma napisanych wszystkich części powieści fantasy « Pieśń lody i ognia», a już sfilmowane siedem sezonów serialu « Gra o tron». Dopiero się zaczęła sprzedaż książki, a reżyserii już planowali nagrać serial z jej motywów. Wiedzieli, że skończy się to powodzeniem. Pierwsza część została nakręcona w 2011 roku. Serial został przedłużony o sezon siódmy i ósmy, który będzie ostatnim. Ten nowoczesny serial przez ostatnie kilka lat stał się najbardziej popularnym.

Sansa w każdej z nas
Sansa może stać się inspiracją dla setek kobiet. Osobiście ja ją uważam za nowoczesną i bardzo przyjemną osobę. Jak wiadomo kobiety mają w sobie siedem różnych obrazów, i w każdej się kryje obraz anioła i diabła.