Harry Potter – chłopiec, który przeżył

Chłopiec, który  przeżył

Wielu może zadawać sobie pytanie dlaczego Harry przeżył spotkanie z tym którego imienia nie wolno wymawiać…Voldemortem. Odpowiedź jest prosta uratowała go matka, która poświęciła dla niego życie. Od samego początku miał być kimś więcej niż tylko chłopcem biegającym beztrosko po podwórku  za piłką… miał być tym który pokona Lorda Voldemorta.

Harry zdecydowanie jest moją ulubioną postacią fikcyjną. Oglądając serie ośmiu filmów fantasy wprost nie mogłam się oderwać. Jakie to szczęście, że J.K. Rowling wpadła na genialny pomysł i napisała serie książek o Harrym Potterze. Postać Harrego  po prostu przyciąga,  ciężko by było być wobec niego obojętnym, dla mnie jest to wręcz nie możliwe.

Ja nie szukam żadnych kłopotów. To kłopoty zwykle znajdują mnie.

Właśnie czy Harry Potter szukał kłopotów?   Myślę, że chyba nie, po prostu zwykle znajdował się w niewłaściwym miejscu, a z biegiem czasu znał już swoje przeznaczenie i gdy tylko coś się działo musiał przecież interweniować. Niektórym wymogom ciężko  było się także podporządkować.

Harry Potter czy możemy nazwać go bohaterem?

Harry na pewno nie jednokrotnie wykazał się nie lada  odwagą i męstwem. Walczyć z Voldemortem ? Trzeba być chyba szalonym, albo niezwykle odważnym. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym nie raz ryzykował życie, aby ocalić przyjaciół Rona i Hermione, w końcu to oni byli najważniejsi. Myślę, że możemy nazwać go bohaterem, bo przecież ktoś kto ratuje przyjaciół, chce ocalić świat magii musi nim być.  Dodatkowo znał swoją wartość i choćby miał umrzeć postanowił nie prosić Voldemorta o litość tak to jest własnie prawdziwe bohaterstwo!

Co w wyglądzie przyciągało?

To był zwykły chłopiec. Kruczoczarne włosy, jasno zielone oczy po mamie, okrągłe okulary, raczej drobna postawa, ale było coś jeszcze… to naprawdę przyciągało, wprowadzało w zastanowienie, a mianowicie chodzi o jego bliznę.Znalezione obrazy dla zapytania harry blizna

– Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
– Tak.
– Tak, proszę pana.
– Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze.
 –  Severus Snape i Harry Potter

Hogwart magiczne miejsce

Hogwart był Szkołą Magii i Czarodziejstwa. Kształciły się tam osoby właśnie takie jak Harry Potter przejawiające magiczne zdolności. Dyrektorem Hogwartu był Albus Dambledore. W Hogwarcie były cztery domy Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw, Slytherin. Harry Potter bardzo nie chciał należeć do Slytherinu, dlatego podczas uroczystości prosił tiarę przydziału, aby przydzieliła mu Gryffindor. Tak! wszystko się udało Harry był w Gryffindorze.

Film

Film powstał w 2001 roku. Harrego Pottera zagrał świetny aktor Daniel Radcliffe. Od 2001 wyszło już 8 części, ale myślę że to zdecydowanie za mało. Harry Potter został 15 razy nominowany do Oscara, zdobył uznanie krytyków. Znalezione obrazy dla zapytania harry potter

Sceny z humorem