“Ona jest ostatnia. Wkrótce wszystko się zmieni”

Teresa

Teresa – osoba trylogii Jamesa Dashnera, jak również jednoimiennego filma „Więzień labiryntu”. Ona jest jedyną dziewczyną Strefy, która przybyła tam jako ostatnia. Ma wyjątkową zdolność telepatycznego komunikowania się ze swoimi przyjaciółmi, którzy przybyli z nią do „Labiryntu”. Theresa jest delikatną, ładną dziewczyną, ale w tym samym stopniu nie powstrzymuje jej od dzielności i bycia dobrym sprzymierzeńcem.

 

Kiedy Didi była jeszcze dzieckiem, na Ziemię uderzyły rozbłyski słoneczne, które zabiły wielu ludzi. Rząd postanowił zmniejszyć populację za pomocą wirusa, który później nazwano „Eksplozja”. Jak się okazało, Didi była odpornej na tego wirusa i została objęta jego opieką przez towarzystwo ludzi, wkrótce Didi otrzymała bezpieczne miejsce, mówiąc, że dziecko ma odporność na tę chorobę. Później, dziewczynka otrzymała inną nazwę, Teresa i postanowił ją wykorzystać do pewnych testów.

«Więzień labiryntu»

Teresa pojawiła się ostatnio na Strefie, była jedyną dziewczyną, która została wysłana do Labiryntu. Kiedy się obudziła, znalazła w dłoni notatkę, na której zostało napisane:

«Ona jest ostatnia. Wkrótce wszystko się zmieni».

 

Theresa spędziła dużo czasu w śpiączce, gdzie telepatycznie porozumiała się z Arisem z grupy „B”, a Thomas, inna główna postać w fabule, zaczął powoli zdawać sobie sprawę, że są obeznani. Reszta na Strefie do Teresy była ostrożna, a niektórzy nawet się jej bali. Nieco później Teresa powiedziała Thomasowi, że wcześniej pracowali dla przywara i uczestniczyli w tworzeniu Labiryntu, a także byli dobrymi przyjaciółmi.
W walce z Grievesami Theresa okazała się dobrym sojusznikiem, dlatego poprawiły się stosunki z prawie wszystkimi facetami z Strefy.

 

 

 

 

          «Próby Ognia»

Po wyzwoleniu z labiryntu przywara przywara zagrał scenę „wyzwolenia” nastolatków z laboratorium, po czym weszli w dziwne zamknięte pomieszczenia. Terese została umieszczona w grupie B, lustrzanej Strefie, gdzie było wiele dziewcząt i jeden facet, który przeszedł dokładnie ten sam labirynt. Okazuje się, że przywara przeprowadził testy na dwóch grupach, aby stworzyć lekarstwo na „Eksplozję”, chorobę, która dotknęła cały świat. Zadaniem fazy 2 było przejście przez ogień i znalezienie schronienia. Przywara spowodował, że Teresa zdradziła Thomasza i innych. Ona i dziewczynki z grupy B złapały Thomasa i próbowały go zabić. Później Theresa opowiedziała Thomasowi wszystko na temat tego planu przywary, ale zaufanie między nimi zostało zachwiane.

 

«Lek na śmierć»

Podczas ucieczki z siedziby przywara Teresa zginęła, broniąc Thomasza. Wypchnęła go spod kamienia spadającego na niego, ale nie mogła tego uniknąć.

«Labirynt jest kodem. Tom, Labyrinth to kod»

«Stawiam początek końca»

– Teresa Agnes

 

Dodaj komentarz