Bądź jak Judy Hops!

„Zwierzogród” jest z pewnością jedną z najpiękniejszych bajek ostatnich lat. Do tego miana bez dwóch zdań przyczyniła się główna bohaterka Judy Hops – niepozorny, ale bardzo odważny królik.

Z reguły mówi się, że króliki to zwierzęta charakteryzujące się płochliwością i spokojem, przez co unikają kłopotów , nie potrzebują stresu i adrenaliny. Judy łamie wszystkie te stereotypy – nie chce dłużej żyć w małej wiosce z rodziną, lecz wyjechać do wielkiego Zwierzogrodu i spełniać swoje marzenie, jakim jest zostać policjantką.

Bariery są tylko z naszych głowach.

Pierwsza próba realizacji jej celu spotkała się z rozczarowaniem. Nikt nie zostawił jej cienia wątpliwości, że malutki króliczek z wioski nigdy nie zostanie policjantką. Judy mimo wszystko stara się nie przejmować opinią innych. Jest zdeterminowaną idealistką, przez co postanawia się nie poddawać i udowodnić wszystkim, że nie mają racji. Na swojej drodze napotyka wiele przeszkód, ale poprzez swoją ambicję i determinację udaje jej się dokonać czegoś, czego żadne większy od niej zwierze nie było w stanie dokonać.

Jesteśmy kowalami własnego losu!

Judy powinna być wzorem dla każdego z nas. Bardzo często rezygnujemy ze swoich celów, dlatego, że osoby trzecie umawiają nam, że nie damy rady. Żyjemy stereotypami i często oceniamy książkę po okładce. Tytułowa bohaterka pokazuje, że poprzez samozaparcie można zdziałać cuda, wystarczy otaczać się właściwymi ludźmi i nigdy się nie poddawać. Owoce naszej ciężkiej pracy przyjdą prędzej, czy później i zawsze będą czymś, dla czego warto było się poświęcić.

 

Dodaj komentarz