Naruto – ninja, który został najmocniejszym Hokage

Naruto to główna postać, która została uwieczniona w japońskim komiskie, czyli w Mandze. Jednakowo brzmiący tytuł – Naruto – opowiada nam o przygodach dosyć zwykłego chłopaka, który żyje w wiosce Konoha (czyli wioska ukryta w liściach) i co później się okazuje nie jest on wcale taki zwykły. Pierwszy odcinek ukazał się od 1999 roku a ostatni w 2014 roku.

Naruto był chłopakiem, który marzył o tym by zostać tym najmocniejszym ninją w wiosce, czyli tak zwanym Hokage. Pierwszą przeszkodą, jaka go napotkała było zostanie ninją, czyli trzeba było zostać dopuszczonym do Akademii. Decyzję tą zamiast rodziców podjął, ówczesny Hokage – Hiruzen Sarutobi, ponieważ Naruto nigdy nie spotkał swoich rodziców, nie wiedział nawet kim byli (o tym, kim byli rodzice Naruto dowiadujemy się dopiero w 2011/2012 roku). Podczas nauki w Akademii Naruto szybko zrozumiał, że nie jest najmądrzejszy ani najlepszy w sztuce walki, jednak kierowało nim coś co pozwoliło mu zostać po boku swych kolegów z roku. W Akademii uczniowie zostali podzieleni do grup po 3 osoby + nauczyciel – czyli Sensei. Naruto Uzumaki, Uchiha Sasuke i Sakura Haruno to grupa 7 Akademii. Ich nowym nauczycielem został sam wielki Kakashi Hatake, ninja który był znany na całym świecie pod nazwą Kakashi Hatake Copier of 1k Techniques, był on znany z tego powodu, ponieważ jego moc była taka, iż potrafił kopiować wszystkie techniki wrogów.

Przygoda Naruta jest bardzo ciekawa, uczy nas ona szczególnie paru rzeczy. Tymi najważniejszymi jednak są – wytrzymałość, miłość i ostatnią to mieć cel. Tak jak wspominałem w tekście powyżej Naruto już w czasach dzieciństwa zrozumiał, iż nie jest on najmądrzejszy ani najlepszy w sztuce walki zatem miał to coś, co było wytrzymałością i podążaniem za celem. Właśnie tego nas uczy ta kreskówka, przez 16 lat, które spędziłem czekając każdy następny tydzień, na to by pokazała się nowa część naruta, przypominała mi ona, że w życiu trzeba mieć jakiś cel, coś dla czego zrobimy wszystko, tylko po to by być z siebie zadowolony. To właśnie ta chęć podążania zmieniła Naruta, dawała mu moc, o której ninjowie mogli tylko marzyć. Miłość i chęć do tego, by na świecie zapanował pokój była Narutowi bardzo bliska, po śmierci tych, których kochał najbardziej Naruto zrozumiał, że walka i koło nienawiści nie zatrzyma się, dopóki będzie wojna.

Przygoda ta uczy nas o wiele więcej niż wypisałem, według mnie Naruto to najwspanialsza przygoda jaką można obejrzeć, rzeczy, które zostały poruszone w pierwszych odcinkach zostały wytłumaczone dopiero w odcinkach ostatnich. Jest to przygoda, która ciągle ma coś do zaoferowania, przygoda, która złapie nas i będziemy chcieli oglądać/czytać znów następny odcinek.