Najinteligentniejszy malec na świecie

Kto wie, co siedzi w umysłach małych dzieci. Być może zwyczajne gaworzenie, jest tak naprawdę ich tajnym kodem? Typowe zachowania malców mogą oznaczać zupełnie co innego w ich świecie, a Stewie Griffin jest idealną postacią, która to obrazuje.

Stewie jest dzieckiem Petera i Louise Griffinów. Od swoich narodzin wydaje się wyróżniać na tle swojej rodziny. Malec jest bowiem niezwykle inteligenty. Jego wiedza jest ogroma, a chłopiec obyty jest niemalże w każdym aspekcie ludzkiego życia. Posługuje się wyłącznie brytyjskim akcentem, a jego słowa rozumie tylko jego najlepszy przyjaciel – pies Brian. Wszyscy dookoła odbierają
jednak mowę Stewie’go, jako gaworzenie małego dziecka. Nie przeszkadza to jednak w realizacji jego planów. Stewie skonstruował nawet kiedyś wehikuł czasu, tylko dlatego, żeby kupić zabawki
na święta. Po co stać w kolejkach, skoro można przenieść się w czasie.

Z początku chłopiec nienawidzi swojej matki, pragnie jej śmierci (w jednym z odcinków wyjawił nawet nazwę swojego maila, która brzmiała: loismusizginac@yahoo.com). Ma żal do samego siebie, że urodził się w amerykańskiej rodzinie kretynów, a swoje narodziny uznaje za jedną, wielką pomyłkę. Poprzez wehikuł czasu próbuje nawet odwrócić bieg wydarzeń, co kończy się tym, że Stewie rodzi się w brytyjskiej rodzinie królewskiej.  Takie życie jednak w ogóle nie pasuje malcowi, przez co wybiera swoją starą rodzinę.

Chłopiec nosi zawsze  czerwone spodnie na szelkach oraz żółtą koszulkę z długim rękawem. Jego głowa ma charakterystyczny kształt piłki do rugby. Stało się tak po drobnym wypadku.

 

Mimo swoich cech szczególnych, Stewie ciągle jest dzieckiem – i tak jak dziecko uwielbia się bawić, ma swojego ulubionego misia Ruperta, któremu powierza swoje najskrytsze tajemnice.
Mimo ogromnej inteligencji, pluszową zabawkę traktuje jak żywą istotę. W przypadku nieobecności misia, chłopczyk wpada w gniew i rozpacz.

Największym marzenie Stewie’go jest zawładniecie całym światem. W swoim pokoju posiada tajną skrytkę z arsenałem wszystkich najniebezpieczniejszych broni. W przypadku konieczności,
jest w stanie zamordować człowieka, co czyni go brutalną i bezuczuciową postacią. Stewie jednak posiada niezwykły urok oraz charyzmę. Jest lubiany przez fanów serialu Family Guy,
a jego zachowania często poprawiają humor wielu ludziom.

Polecam Family Guy wszystkim tym, którzy szukają lekkiej i przyjemnej komedii. Serial ten doskonale umila czas, a każdy odcinek jest wstanie rozbawić do łez.

 

 

 

Dodaj komentarz