o Harrym Potterze

TVN ostatnimi czasy postanowił przypomnieć najmłodszym telewidzom – i nie tylko – o jednym z najpopularniejszych bohaterów świata, mianowicie o Harrym Potterze. W związku z powyższym pozwolę sobie pokrótce przybliżyć postać tego młodzieńca.

Harry to młody chłopak pochodzący z czarodziejskiej rodziny, choć nie do końca tego świadomy.  Jest on niski i szczupły jak na swój wiek, ma czarne,długie kędzierzawe włosy i dziwną bliznę w kształcie błyskawicy na czole.Nosi połamane okulary.

Gdy miał 11 urodziny,dowiedział się od Harwirda, że jego rodzice byli czarodziejami,a on sam miał pójść do szkoły magii.W szkole wszyscy znają  go jako tego chłopca który pokonał króla zła. Młody czarodziej jest niezwykle mądry,inteligentny,spostrzegawczy i dociekliwy.Potrafi rozwiązać różne trudne,tajemnicze zagadki. Odkrył na przykład co jest na drugim piętrze,odnalazł kamień fizjologiczny i dowiedział się kim jest Nicolas Flamel. Logicznie myślał nawet w trudnych sytuacjach. Potter to pomysłowy,zdolny i sprytny młody czarodziej. Jego najbliżsi przyjaciele z Harwardu to Hermionga Granger i Ron Weasley.

Harry Potter jest niezwykłym chłopcem o bardzo ciekawej osobliwości i dobrym sercu.Wzbudza sympatię,a nawet podziw i szacunek zarówno u najmłodszych jak i tych starszych widzów. To zdecydowanie moja ulubiona fikcyjna postać.