Thomas Shelby – Życie pełne goryczy i dylematów

Tommy Shelby – przed I wojną światową to bardzo miły i emocjonalny chłopak, dorastający z dwoma braćmi na ulicach Small Heath w Birmingham. Tommy wraz z braćmi w trakcie wojny walczyli pod Verdun i pod Sommą. Wojna się skończyła, a bracia wrócili do swojego rodzinnego miasta, chcąc rozpocząć nowe życie i wymazać z pamięci obrazy wojny. Niestety, wojna zawsze pozostawia po sobie ślad w psychice człowieka, nie da się go zmazać. Bracia postanowili otworzyć zakład bukmacherski, gdzie planowali dorobić się na ustawianych gonitwach. Jednak w głowie Thomasa istniała wizja czegoś innego, chciał pokazać światu, że rodzina Shelby może osiągnąć więcej.

Całkowity przypadek decyduje o tym, że Tommy wraz z rodziną wkraczają w gangsterski świat. Właśnie wtedy ich życie obraca się o 180 stopni. Tommy rozpoczyna swoją drogę po sukces, jak mówi stare porzekadło „do celu najłatwiej idzie się po trupach”, jednak droga do sukcesu usłana trupami, wcale nie okazała się być łatwą. Chore ambicje Thomasa, sprowadziły na rodzinę dużo problemów, a on sam borykając się z depresją pokazuje, że każdy może mieć chwile słabości, nawet taki potwór jakim był Tommy. Rzeczywistość stawiała naszego bohatera, przed bardzo trudnymi wyborami, niejednokrotnie złymi, co pokazuje, że nawet ludzie genialni i zdeterminowani, potykają się.

Postać Tommy’ego Shelby jest bardzo tajemnicza i nieprzewidywalna, ciężko rozgryźć co kryje się w jego myślach. Mimo to bohater wciąż pozostaje człowiekiem takim samym jak my, boryka się z problemami, ma chwile słabości i tak jak większość z nas, nie potrafi wymazać ze swojej głowy tego co już było.

Dodaj komentarz