Smutek jest w każdym z nas

Smutek jest nieodzowną częścią życia każdego człowieka. Czasem jesteśmy źli, że przyszedł i zastanawiamy się, czy aby jest on nam w życiu do czegoś potrzebny? Bo przecież to radość jest tym przyjemniejszym uczuciem, ale czy bez smutku bylibyśmy tacy sami? My możemy tylko gdybać, a Riley Andersen przekonała się sama, że jeśli zabraknie Smutku to nigdy nie będziemy tym kim byliśmy.

Smutek to spersonifikowana emocja mieszkająca w głowie głównej bohaterki  filmu „W głowie się nie mieści”. Towarzyszyła ona Riley od pierwszych chwil życia, tak jak i Radość. Smutek zaczyna przejmować kontrolę, gdy dziewczynka przeprowadza się z rodzicami do innego miasta, które znajduje się bardzo daleko od jej przyjaciół i dotychczasowego życia.

Jednak dopiero, gdy przez przypadek wraz z Radością opuściła centralę i znalazła się w pamięci długotrwałej bohaterki   jej emocje doceniły jak jest ważna. Okazało się, że w każdym wspomnieniu jest jej po trochu i często smutek nadaje mu stateczny kształt. Czasem Smutek pozwala nam podjąć lepsze decyzje i ukształtować nasz charakter. Powinniśmy brać przykład z emocji  Riley i doceniać Radość, Smutek ale też Strach, Odrazę i Złość, bo tylko one wszystkie razem mogą stworzyć naszą osobowość.

Dodaj komentarz