Tokio – femme fatale z M16 w dłoni

Tokio to postać z hiszpańskiego serialu „Dom z papieru”.

Tak naprawdę nazywa się Silene Oliveira. Jest poszukiwana przez policję za liczne napady i rabunki, przez co jedynym wyjściem wydaje się ucieczka z kraju. Wtem poznaje niepozornego mężczyznę w marynarce i okularach, który przedstawia się jako Profesor i proponuje jej wzięcie udziału w napadzie na mennicę hiszpańską, podczas którego mają zgarnąć 2,4 miliarda euro. Grupa przestępców ma zabarykadować się w mennicy na parę dni, by wydrukować jak największą ilość pieniędzy. Tokio godzi się, gdyż nie ma nic do stracenia.

Od samego początku łamie zasady ustalone przez mózg całej operacji – Profesora. Podczas pobytu w Toledo, gdzie grupa przestępców obmyśla plan napadu, wdaje się w romans z młodszym od siebie Rio, łamiąc tym samym trzecią zasadę ustaloną przez Profesora – żadnych intymnych relacji w grupie.

Tokio to kobieta bardzo pewna siebie, momentami wręcz zarozumiała i jak na hiszpankę przystało – niezwykle charakterna. Rio jest jedyną osobą, na której naprawdę jej zależy. Gdzie się nie pojawi – zostawia za sobą szlak usłany trupami. Bardzo łatwo ulega emocjom. Podczas napadu wdaje się w liczne konflikty z innymi przestępcami – głownie z liderem zespołu (Berlinem), którego próbuje zabić.

 

Próba ta okazuje się daremna, a Berlin, chcąc ukarać Tokio, przywiązuje ją do wózka, który następnie wyrzuca za drzwi mennicy. Silene zostaje złapana przez policję, jednak za pomocą Profesora udaje jej się uciec i w wielkim stylu wraca do miejsca przestępstwa, by dalej uczestniczyć w największym napadzie w historii Hiszpanii.

Po udanym napadzie odchodzi wraz z Rio. Jej dalsze losy poznamy w trzecim sezonie.

 

 

Dodaj komentarz