Freddy Kruger – Koszmar z ulicy Wiązów

Wes Crewen stworzył postać, która stała się klasykiem w kategorii filmów grozy. Freddy Krueger to uosobienie zła, będący, jednocześnie ikoną popkultury. Jego demoniczny charakter i ironiczny, wisielczy humor to znaki firmowe tej postaci. Koszmar z ulicy Wiązów stał się rzeczywistym koszmarem z dzieciństwa, sporej części społeczeństwa. Freddy Kruger to brutalny psychopata, pozbawiony kręgosłupa moralnego. Jednak, jego szaleństwo, którym jest po prostu naznaczony, nie wzięło się znikąd.
Jego historia, jeszcze zanim przyszedł na świat jest delikatnie mówiąc intrygująca. Jest on owocem gwałtu, a o ironio- jego matką jest zakonnica. Pracowała ona w szpitalu psychiatrycznym, gdzie padła ofiarą owego wielokrotnego gwałtu, dokonanego przez najniebezpieczniejszych pacjentów szpitala. Efektem tych feralnych wydarzeń był mały chłopiec, oddany tuż po narodzinach przez biologiczną matkę do domu adopcyjnego. Chłopca przygarnął alfons, który regularnie używał wobec niego przemocy. Z biegiem czasu Freddy poczuł, że ból zadawany przez opiekuna sprawia mu przyjemność. Było to na tyle dominujące odczucie, że zaczął się samookaleczać, używając w tym celu, brzytwy swojego ojca, który de facto ginie w pożarze domu- wywołanym przez swojego syna.
Po latach Freddy zakłada rodzinę, żeni się i rodzi mu się córka, ale patologia, którą ma wszczepioną w geny, uaktywnia się. Zabija on swoją żonę, co jest punktem zwrotnym w jego życiu. Freddy Krueger to wynaturzony morderca dzieci. Posługuje się wyrafinowanym narzędziem zbrodni, które sam skonstruował – rękawica z ostrzami zamiast palców. Jego  szaleńcze zbrodnie wychodzą na jaw, jednak z braku dowodów sąd go uniewinnia. Społeczność miasteczka Springwood, postanawia sama wymierzyć sprawiedliwość, linczując i paląc żywcem Kruegera. Freddy, jednak nie umiera, przed śmiercią zawiera pakt z siłami zła i staje się nieśmiertelny. Rodzi się na nowo i wraca ze zdwojoną siłą, aby dokonać zemsty i w niekonwencjonalny sposób mordować niewinne dzieci. Jego zabójstwa o ile można  to tak ująć są spektakularne, nawiedza małoletnich w snach i rozpoczyna swoją rzeź niewiniątek. Freddy napawa się krwawymi i pełnymi przemocy morderstwami. Jego ofiary przed śmiercią, doświadczają paraliżującego strachu. Czasami atakuje znienacka, ostrza jego rękawicy przekłuwają ofiarę , wyłaniając się spod łózka, a czasem siłą woli zamienia żyły i tętnice swojej ofiary w sznurki i prowadzi ją jak marionetkę prosto na skraj dachu, z którego każe skakać.
Freddy Krueger urodzony by zabijać – zabity by stać się mordercą doskonałym, symbolizuje, strach przed nocą i snem, bowiem „odwiedza” swoje ofiary tylko w stanie uśpienia, aby go pokonać trzeba, przezwyciężyć własne lęki i słabości.