Bambi – siła miłości, przyjaźni i marzeń

Rok 1942. Powstaje pełnometrażowy film Disney’a, opowiadający historię małego jelonka – Bambiego.

Bambi to syn króla lasu. Poznajemy go już na początku filmu wraz z jego narodzinami.  Jelonek jest zupełnie nieświadomy tego, co dzieje się w lesie, jak się w nim poruszać i po prostu funkcjonować. Z pomocą przychodzą mu najwierniejsi przyjaciele: Tuptuś i Kwiatek.

Trójka tych przyjaciół reprezentuje prawdziwe wartości, jakie powinna nieść ze sobą przyjaźń. Lojalność oraz oddanie w każdej chwili. Tuptuś oraz Kwiatek pomagają Bambiemu stawiać pierwsze kroki w ich leśnym świecie i uczą go, jak pokonywać różne przeszkody, które może napotkać w swoim życiu. Nie opuszczają go mimo wielu upadków, jakie mu się przytrafiają. To oni zawsze pomagają mu stanąć na nogi. W bajce jest to bardzo dosłowne, natomiast bez wątpienia ich zachowanie jest symbolem tego, jacy powinni być przyjaciele.

W życiu Bambiego, oprócz Tuptusia i Kwiatka oraz wielu innych przyjaciół, ogromną rolę pełni jego mama. Jelonek bardzo ją kocha i czuje się przy niej bezpiecznie, wie, że nic mu nie grozi, kiedy jest obok. Mama Bambiego ma zawsze coś mądrego do powiedzenia i służy radą dla każdego, a szczególnie dla swojego syna. Jest wzorem idealnej matki, która dla dziecka zrobiłaby wszystko.

Niestety, każdy popełnia błędy. Mama jelonka za swój przypłaciła życiem. Zima się przedłużyła, więc zarówno Bambi, jak i jego mama byli coraz bardziej głodni. Mama Bambiego postanowiła, że udadzą się na polankę, by zdobyć, jakieś pożywienie. Czuła się bezpiecznie, miała nadzieję, że ludzie nie będą ich atakować. Okazało się zupełnie odwrotnie. Mama chcąc ratować swojego syna, sama nie zdążyła uciec i została postrzelona.

Miłość Bambiego do swojej mamy była bezcenna.

Taka właśnie powinna być miłość. BEZCENNA. Prawdziwa i lojalna.  Dokładnie te same wartości książę lasu przeniósł na swoją rodzinę. Gdy poznał miłość swojego życia – Faline, stał się bardziej odpowiedzialnym jelonkiem. Wszystko to, czego nauczyła go mama, postanowił przekazać swojej rodzinie.

Bambi był kochanym, uczciwym i bardzo lojalnym jelonkiem, o którego troszczył się cały las. Marzenia go unosiły i pozwoliły na walkę z własnymi słabościami. Jego historia pokazuje piękne wartości, które należy zawsze pielęgnować.

Dodaj komentarz