Hanna Schmitz – kobieta, która pragnęła miłości

Hanna Schmitz to dojrzała kobieta, która pracuje jako kontrolerka biletów w tramwajach. Pewnego dnia, gdy wracała do domu spotkała 15- letniego Michael’a, który słabo się poczuł i prawie zasłabł na ulicy. Zaopiekowała się nim, odprowadziła do domu i miała znowu wrócić do swojego poukładanego życia. Jednak młodzieniec postanowił ją odnaleźć i podziękować za pomoc.

Znalezione obrazy dla zapytania lektor kate winslet

Dlaczego Hanna Schmitz? Bo pomiędzy tymi dwoma skrajnymi światami znalazła się nić porozumienia, która doprowadziła ich do namiętnego i intensywnego romansu. Jaka może być miłość miedzy osobami, które dzieli 20 lat? Ich była pełna emocji, od najszczerszego uczucia po nienawiść. Hanna to kobieta zagadka. Zaprasza go do swojego domu, gdzie razem śpią, jedzą, rozmawiają. Tylko mało przy tym mówi, szczególnie o sobie. Jest intrygująca. Życzy sobie aby jej czytał, przy każdej możliwej okazji. Może się wydawać, że nie daje nic od siebie, że chce tylko brać. Przecież zapomina o jego urodzinach, nie składa mu życzeń. Ale potrafi mu powiedzieć, że go kocha. Usłyszeć te deklaracje z jej ust to coś najsilniejszego.

Znalezione obrazy dla zapytania lektor kate winslet

Czy powinna mu zabronić przychodzić? Czy powinna to zakończyć zanim to na dobre się zaczęło? Nie mogła. Przecież tak bardzo pragnęła miłości i tego żeby ktoś był. Nie chciała być dłużej sama. Ale jak można kochać nastolatka? Ona go kochała i dlatego odeszła. Ale  nie zostawiła mu listu na pożegnanie. Spędzili wspólnie dzień, a na sam koniec porządnie go wykąpała. Znowu mogła się nim zaopiekować i otoczyć go troską. I odeszła.

Znalezione obrazy dla zapytania lektor kate winslet

Na zawsze zmieniła jego życie. Michael nie będzie potrafił już nigdy kochać. A na pewno nie tak jak ją. Będzie szukał pocieszenia w ramionach koleżanek, ale żadna nie wypełni tej pustki. Weźmie ślub, zostanie ojcem. Ale mając świadomość gdzie jest jego ukochana, jak potoczył się jej los, nigdy nie zazna spokoju. Przecież się spotkali, spojrzeli na siebie, ale to już nie była to kobieta, którą pamiętał. To już nie była Hanna Schmitz, która skradła jego serce.

Dodaj komentarz