Shrek – mój zielony bohater

Shrek – ludożerca – bohater jednoimiennej opowieści amerykańskiego pisarza Williama Steiga, a także serii filmów animowanych „Shrek” 1, 2, 3, „Shrek forever”.

Shrek – ogromny zielony ludożerca, co żyje na niewielkim błocie w czarowniczym państwie Dulok, które jest zamieszkałe przez ludzi i personaży przeróżnych bajek. Nie zważając na swój wystraszający wygląd, Shrek jest bardzo dobry, i pragnie tylko jednego- żyć na ulubionym błocie. Być może, wszystko tak by i było, gdyby nie lord, złośliwy i podstępny władca Duloka, nie wygonił wszystkich bohaterów bajek ze swoich domów, i oni nie osiedlili się w domu naszego Bohatera. Marząc pozbywać się nieproszonych gości, ludożerca wyrusza do lorda w kompanii dokuczliwego osła, którego on uratował od królewskiej warty. Władca chce ożenić się na bajecznej księżnej Fionie, która została uwięzniona w wysokiej wieży pod ochroną smoka. Shrek ratuje księżną z wieży i oddaje ją do królestwa.

Po powroci na błoto, Shrek nie przestaje myśleć o księżniczcę. Wtedy osioł opowiada Shrekowi tajemnice Fiony. Długo nie myśląc, bohater wraca do pałacu, żeby zawojować serce Fiony. Wystarcza jednego pocałunku prawdziwej miłosci, żeby Fiona raz i na zawsze stała się podobna do Shreka.

Bohater nie tylko walczy o swoją miłość i odnajduje prawdziwych przyjaciół, ale i zasłużył szacunek zwykłych ludzi, które wczesniej bali się go, i polowały na niego.

Według mnie, Shrek to wizerunek prawdziwego mężczyzny. Mężczyzny który ma swoje zdanie, broni i walczy o dobro swojej rodziny, a także jest bardzo dobrym przyjacielem.

Dodaj komentarz