Świat Vincenta van Gogha

Twój Vincent

Postać Vincenta van Gogha w polsko-brytyjskim filmie animowanym „Twój Vincent” jest pokazana jako enigmatyczna osobowość. Vincent jest artystą, który cierpi z powodu swojej bezradności i cały czas marzy pisaniem obrazów. Walczył o miłość swoich rodziców, próbował siebie w sprzedarzy obrazów,  a później idzie tropą swojego ojca. Przez któryś czas rozumie, że jest artystą, więc bierze pędzel do ręki w 28 lat. Jest to początek trudnej drogi Vincenta.  Ciężko pracuje nad swoimi obrazami i cały czas pisze. Z jednej strony jest uważany za wariata z psychiczną chorobą, a z drugiej za człowieka delikatnego i dobrego.

Jedno można powiedzieć z pewnością kochał swoją pasję pisania obrazów i w całości sztukę. Jego serce było pełne miłości do świata, ludzi i do przyrody. Był prawdziwym artystą, który kochał to czym się zajmował. W filmie jego postać opisywano jako człowieka, który jest samotny i odczuwa tę wszystkie żarty i znęcania ze strony ldzi na sobie. Wszyscy uważają go za wariata. Są ludzie którzy go kochają, ale ich mało. To, że był bliski z bratem pokazuje jego charakter osoby nie obojętnej. Bardzo ciekawym jest go stan zdrowia, do końca nie wiadomoz czym były związane te zmiany humoru. Jego śmierć niby wyzwolenie z tego ciężaru, dlatego żeby jego obrazy zostały uznane i ocenione.

Cały czas  marzy o stworzeniu grupy artystów którzy będą rysować w pewnym nurcie, ale kiedy to nie udaje się jest  rozpaczony. Wsystko co się dzieje w jego życiu i do samego końca jest związane ze sztuką. Przy życiu był niedoceniany, a po śmierci został geniuszem. Wygląda  to na absurdalne, ponieważ był geniuszem od narodzin. Przez ciężką  pracę stworzył cały nowy świat. Świat kolorowy i barwisty, świat Vincenta van Gogha.

Dodaj komentarz