W ręku z rewolwerem i odznaką bez wartości

Wszystko zaczęło się w Atlancie, gdzie po raz pierwszy zostaje przedstawiona postać Ricka Grimesa, bohatera serialu „The Walking Dead”. Pierwszy odcinek odkrywa nieco przed nami informacji na temat tej postaci, jednak tak na prawdę poznajemy go przez kolejne sezony tego serialu. Jego głównym wątkiem jest obraz apokalipsy oraz wizja odbudowy świata po epidemii śmiercionośnego wirusa, który zamienia umarłych w zombie.

Rick Grimes to ocalały z apokalipsy, mąż Lori oraz ojciec dwójki dzieci, Carla i Judith. Córka jego przyszła na świat jednak dopiero w trzecim sezonie, w zaawansowanym stopniu epidemii. Niestety podczas porodu, mimo udanych narodzin, matka Judith zmarła zostawiając tym samym Ricka z dwójką dzieci. To jednak nie jedyny cios jaki otrzymał w czasie przygód pokazanych w tym serialu, jednak nie chcąc odkrywać przed wami tak wielu tajemnic pozostawię resztę faktów do samodzielnego odkrycia. Sam Rick pracował jako zastępca szeryfa w King County, został ranny podczas pełnienia obowiązków służbowych i zapadł w śpiączkę. Obudził się po wybuchu apokalipsy w świecie opanowanym przez zombie. Następnie wyruszył do wspomnianej Atlanty, aby odnaleźć swoją rodzinę, która udała się tam razem z jego przyjacielem, Shanem Walshem, w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Po odnalezieniu Lori oraz Carla, dołącza do grupy ocalałych, stopniowo staje się ich przywódcą.

Postać Ricka Grimesa przeszła ogromną metamorfozę od pierwszego odcinka tego serialu. Bardzo wyraźnie to pokazuje jak człowiek może odmienić swoją osobowość, kiedy na swojej drodze spotka się niezliczone męki, których konsekwencją są wielkie zmiany. Trzeba będzie podejmować mnóstwo ciężkich decyzji, a tylko czas pokaże czy jesteśmy do tego zdolni. Mnóstwo alegorycznych znaczeń i odniesień do życia codziennego to tylko małe smaczki dla każdego widza. Kto zaczął przygodę z Rickiem, pozostanie w jego drużynie do końca. Pytanie, czy ta podróż może się skończyć przed czasem, a fikcyjna postać odważnego policjanta odejdzie do świata fikcyjnych umarłych? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Odpowiedzią jest tylko sięgnięcie do tego serialu i rozpoczęcie wspólnej apokaliptycznej przygody.

Dodaj komentarz