A może przejść na stronę zła?

Niklaus Mikaelson jest głównym bohaterem amerykańskiego seriału „The Originals”, który opowiada nam o losach pierwotnej rodziny wampirów, żyjącej na przestrzeni wieków.

Klaus Mikaelson – to jeden z członków pierwotnej rodziny wampirów. Matka zradziła swojego męża z mężczyzną, który okazał się wilkołakiem. Tak urodził się Niklaus. W wyniku tego związku pojawia się pierwotna hybryda wampira i wilkołaka, co czyni go o wiele silniejszym od reszty.

Bezwzględny, samolubny, cyniczny i wyrachowany. Ze względu na brak uwagi ze strony matki i niechęć ojca, został pozbawiony możliwości rozwijać w sobie pozytywne cechy. Z czasem staje się coraz bardziej „idealną”  potworą. Mądry, wnikliwy. W ciągu długich lat życia nauczył się widzieć osób na wylot. Do ludzi  odnosi się zarówno jak do jedzenia i nie więcej. Żałosne, mierne istoty, jego zdaniem  oni są tylko środkami do podtrzymania sił, dla takich potężnych istot jak on i jego rodzina. Chytry, sprytny i dalekowzroczny. Woli być zawsze o krok do przodu, niezależnie od tego czy jest to wróg, czy przyjaciel.

Mimo te wszystkie negatywne cechy, Niklaus ujawnia też swoje pozytywne strony. Takie jak miłość do swojej córki, do swojego rodzeństwa, do ukochanej kobiety. Nawet na niektóre negatywne cechy można byłoby patrzeć z innej strony, bo czasami nam też przydałaby się taka mądrość, chytrość i dalekowzroczność. Moim zdaniem Klaus Mikaelson jest idealnym przykładem negatywnego bohatera, jego postać sprawia wrażenie już od pierwszej sekundy. Charyzma Niklausa mocno oddziałuje na wszystkich, a tym bardziej na kobiet. Patrząc na niego strona zła już nie wydaje się taką okropną i  czasem myślisz czy zło może być aż takim pięknym.

Dodaj komentarz