Octavia Blake – Od przestraszonej dziewczynki do Krwawej Królowej

Znalezione obrazy dla zapytania octavia blake

Octavia jest jedną z bohaterek trylogii Misja 100 autorstwa Kass Morgan oraz serialu the 100 , w którą wcieliła się Marie Avgeropoulos. Dziewczyna urodziła się w kosmosie na statku – Arce, po tym jak na Ziemi wybuchła wojna nuklearna i życie na planecie nie było możliwe. Garstka ocalałych ludzi walczyła o to, żeby przetrwać, więc wymyśliła zasady, które każdy obywatel Arki musiał przestrzegać tzw, Kodeks Gai. Każdy, kto go złamał po ukończeniu 18 roku życia był skazywany na śmierć. Nieletni, czekali na proces w odosobnieniu i mogli po uzyskaniu pełnoletności stanąć przed sądem. Jednak kiedy tlenu powoli zaczęło brakować, również nieletnich spotykała surowa kara. Dlatego władze Arkadii postanowiły dać młodym szansę odkupienia swoich win. Setkę młodocianych przestępców wsysano na Ziemię, aby sprawdzili czy życie na planecie jest możliwe. Jedną z „wybrańców” była Octavia. Zapytacie co takiego zrobiła, że spotkała ją tak sroga kara. Książkowa bohaterka jako czternastoletnia dziewczynka kradła leki od których była uzależniona. Natomiast szesnastoletnia serialowa Octavia miała o wiele cięższe życie. Według Kodeksu Gai każdy mógł mieć tylko jedno dziecko. Nasza bohaterka by niestety zawiła tym,że była niebyła jedynaczką. Urodziła się jako drugie dziecko serialowej Aurory Blake. Kobieta miała już wówczas siedmioletniego syna Bellamy’eg. To właśnie on nadał imię naszej bohaterce. Chłopiec wówczas był zafascynowany poczynaniami Oktawiana Augusta, o których czytała mu mama. Dlatego Octavia została nazwana na cześć siostry wielkiego rzymskiego wodza.

Znalezione obrazy dla zapytania octavia the 100

Chłopiec wiedział, że dziewczynka będzie miała bardzo ciężkie życie na statku, więc przysiągł, że do końca swoich dni będzie są chronił i się nią opiekował. Nie było to łatwe. Octavia, jako nielegalne dziecko musiała spędzić całe swoje życie w skromnym mieszkaniu Blake’ów. Podczas niezapowiedzianych kontroli, dziewczyna chowała się w kryjówce pod podłogą i jak jej poradził jej starszy brat, powtarzała „ nie boję się”. Pewnego dnia na Arce zaplanowano zabawę maskową. Bellamy, będąc wtedy strażnikiem postanowił pozwolić siostrze wyjść z bezpiecznego mieszkania. Przecież Octavia będzie miała zasłoniętą twarz. Nic nie może się złego stać. Los często płata nam figle i tak było w tym przypadku. Podczas zabawy nastąpiła niezapowiedziana kontrola. Dziewczyna jako nielegalne dziecko była niezarejestrowana w systemie … Matka rodzeństwa została skaza na śmierć. Octavia została zamknięta w więzieniu. Kiedy Bellamy dowiedział się o setce nieletnich skazańców wśród których miała być jego mała siostrzyczka, bez wahania postanowił dostać się na statek lecący w kierunku Ziemi. Niestety nie wszystko poszło tak jak zaplanował, ale to już inna historia.

Znalezione obrazy dla zapytania octavia the 100

Na Ziemi Octavia bardzo się zmieniła. Została porwana przez Ziemianina, w którym później ze wzajemnością się zakochała. Nauczyła się walczyć – stała się prawdziwą wojowniczką i wstąpiła do jednego z ziemskich klanów, w którym była zastępczynią walecznej Indry. Dziewczyna była światkiem egzekucji swojego ukochanego, którego jej własny lud nie tolerował. Kiedy zbliżała się kolejna kolejna Apokalipsa reprezentował swoich ludzi podczas walki o miejsce w specjalnym bunkrze. Zmierzyła się największymi wojownikami ziemskich klanów …. i wygrała. Jednak postanowiła podzielić się nagrodą ze wszystkimi rodami. Tym sposobem stała się ich władcą. W bunkrze również pokazała swoją odwagę i waleczność. Zmierzyła się z osobami, które nie chciały się podporządkować i miały jej za złe, że pozwoliła innym klanom mieszkać w schronieniu. Dziewczyna znalazła sposób, aby zaradzić wszystkim występkom. Pamiętała skąd pochodzi jej imię, więc postanowiła zorganizować pojedynki przypominające walki rzymskich Gladiatorów. Tak stała się Blodreiną – Krwawą Królową.

Znalezione obrazy dla zapytania octavia the 100

Jeśli jesteście ciekawi dalszych losów Octavii oraz innych bohaterów the 100, zapraszam do obejrzenia serialu oraz przeczytania trylogii Kass Morgan – Misja 100.

Dodaj komentarz