Dziewczynka spod znaku cyfry

Jest cicha, tajemnicza. Dysponuje jednak mocą która sprawia, że ludzie boją się jej, gdy widzą, co potrafi. Psychokineza, telepatia. Do tego mrożące krew w ciele, przeszywające spojrzenie i krew lecąca z jej nosa po każdej aktywności. Drodzy czytelnicy, oto Jedenastka.

Zacznijmy jednak od krótkiego przybliżenia fabuły serialu. Czwórka chłopców, wielkich przyjaciół: Mike, Dustin, Lucas i Will – to nierozłączna grupa młodzieńców o wielkiej wyobraźni. Razem zgłębiają tajniki nauki, grają w gry planszowe, jeżdżą na rowerach. Do komunikacji między sobą używają ogromnych krótkofalówek średniego zasięgu. Któregoś z wieczorów, po emocjonującej rozgrywce w Dungeons&Dragons, coś bardzo złego spotyka ostatniego z wymienionych, Willa. To wydarzenie daje początek serii tragicznych wypadków w spokojnym miasteczku Hawkins.

Jane Hopper, bo tak brzmi ostatecznie jej imię i nazwisko na końcu drugiego sezonu, to jedna z głównych postaci w Netfliksowym hicie „Stranger Things”. To kilkunastoletnia dziewczynka, którą od początku życie traktowało tragicznie. Jako dziecko, trafiła do zamkniętego ośrodka badawczego w Hawkins. Tam zauważono jej nadzwyczajne zdolności, które rozwijano serią eksperymentów i badań. Nigdzie indziej, jak właśnie wewnątrz białych ścian laboratorium, uzyskała przydomek, numer seryjny „Jedenaście”, co potwierdza cyfra wytatuowana na jej przedramieniu.

Umiejętnością, która w biegu wydarzeń fabularnych okaże się kluczowa dla losów bohaterów, jest możliwość przedostawania się do równoległego wymiaru, zamieszkiwanego przez Demogorgona. To właśnie dzięki temu rodzina i przyjaciele Willa dowiadują się, że ten wciąż żyje.

Poszczególne odcinki utwierdzają nas w przekonaniu, jak wielkoduszną i dobrą osobą jest Jane. Wiele razy narażała swoje zdrowie, by ratować swoich przyjaciół z opresji. Dla widzów może być to wspaniały przykład lojalności, poświęcenia i po prostu – krystalicznego dobra. Wspaniale nakreślili tę postać bracia Duffer – twórcy Stranger Things, co tylko podkreślają i odzwierciedlają wielokrotne nominacje i nagrody, przyznane aktorce odgrywającej rolę Jedenastki.

Dodaj komentarz