Od staruszka do niemowlęcia

,,Urodziłem się w niezwykłych okolicznościach’’
Benjamin Button jest głównym postacią w filmie ,,Ciekawy przypadek Benjamina Buttona’’. Bohater przyszedł na świat, ,,prawie’’ jak normalny noworodek, gdyby nie to, że jego ciało przypominało staruszka. Jego matka zmarła w czasie porodu a ojciec patrząc na nowo narodzone ,,dziwadło’’ podrzucił go pod dom emerytów. Benjamin został przygarnięty przez rodzinę pensjonariuszy. Czarnoskóra Queenie nigdy nie mogła mieć dzieci, dlatego uważała, że Benjamin jest błogosławieństwem od Boga i spełnieniem jej najskrytszych marzeń. Przybrana rodzina wychowywała go z miłością oraz pokorą. Lekarze nie dawali szans na przeżycie tak słabego organizmu.
W dzieciństwie przypominał ,,brzydkie kaczątko”. Odrzucony przez społeczeństwo, często doświadczał przykrości. Stawał się przedmiotem żartów i plotek. Ludzie nie potrafili zaakceptować ,,chodzącego dziwadła’’. Jego matka cały czas go wspierała, powtarzając, że jest wyjątkowy, a inni po prostu tego nie rozumieją.

Z czasem ciało Benjamina stało się bardziej giętkie i wiotkie. Jego zmarszczki na twarzy wydawały się zanikać. Staruszek zaczął młodnieć. W tym czasie zaprzyjaźnił się rudowłosą dziewczynką o imieniu Daisy. To ona odmieniła jego życie na zawsze. Rozumie jednak, że różnica wieku jest barierą nie do pokonania.
W ,,sile wieku’’ Benjamin opuścił dom rodzinny i próbuje ,,doświadczać” życia, napotyka wiele przygód na swojej drodze. Doświadcza swej ,,późnej’’ młodości. Próbuje piwa, widzi swój pierwszy zarost pod pachami, odwiedza niezwykłe miejsca oraz poznaje interesujące osoby na jego drodze, jednak w dalszym ciągu myśli o Daisy. Doświadczył romansu w Rosji oraz służył w marynarce wojennej. Jego znajomi powoli odchodzą. Benjamin uczy się podchodzić do życia z dystansem. W pełni zaakceptował swoją odmienność i stara się poddać swemu losu.
Po powrocie do domu, spotkał Daisy, która jest już dojrzałą kobietą i rozchwytywaną tancerką. On w tym czasie był już dorosłym mężczyzną. Młodzi zakochują się w sobie. Jednak oboje wiedzą, że ich czas biegnie w przeciwnym kierunku. Benjamin staje się coraz młodszy a Daisy starsza. Oboje wiedzą, że ich miłość nie będzie trwała wiecznie. Owocem ich miłości było dziecko. Benjamin uznał, że ich córka potrzebuje ojca a nie kolegi. Daisy związała się z innym mężczyzną. Bohater wrócił do swego miasta rodzinnego. Tam zachorował na sklerozę. Daisy, gdy była już sędziwą staruszką, została wezwana do domu starców, gdzie przebywał Benjamin. Bohaterka filmu opiekowała się nim, aż do czasu gdy stał się niemowlęciem. Benjamin zakończył swój żywot w ramionach ukochanej jako noworodek.

Postać Benjamina Buttona jest doskonałym symbolem przemijalności, samotności i o tym, że życie nie zawsze ,,biegnie’’ w tą stronę, w którą byśmy chcieli. To historia o próbie pogodzenia się z losem i korzystania z każdych chwil i momentów.

Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj :