Bohater Marvela z ciężką historią

Dzieciństwo Wade’a Wilsona nie jest do końca poznane, jako że sam zainteresowany go nie pamięta. Raz przywołał wspomnienia o zaborczej i sadystycznej matce, która wyżywała się nad nim za to, że mąż od nich odszedł kiedy była z Wilsonem w ciąży. Później on miał ją bić kiedy osiągnął dojrzałość. Innym razem wspomniał, że jego matka zmarła kiedy Wade miał 5 lat, zaś ojciec był zatwardziałym wojskowym, który tłukł młodego Wilsona, aż ten wyrósł i został kryminalistą. Pewnego razu ojciec miał spotkać syna kiedy ten już dorósł i pogodzić się z nim. Wade jednak nie odczuwał żadnej sympatii wobec rodziciela więc go zastrzelił.

Ostatecznie wyszło na to, że jego rodzice nadal są razem i żyją w Kanadzie. Zostawili pokój Wade’a w takim stanie w jakim był kiedy Wilson odszedł. Kiedy pewnego razu powrócił w rodzinne strony, Wade nie rozpoznał kompletnie swojego domu ani pokoju, ani swoich rodziców.

Po opuszczeniu gniazda zapisał się do Sił zbrojnych USA. Pomimo swoich niebywałych zdolności został wyrzucony za niesubordynację i unikanie obowiązków, ze względu, że kłóciły się one z jego kodeksem moralnym. Po nieudanej próbie samobójczej, zaraz przed dziewiętnastymi urodzinami, dzięki swoim umiejętnościom, które gwarantowały zlikwidowanie celu, Wade dołączył do oddziału najemników sponsorowanego przez CIA.

Wiadomym jest, że zwiedził kawał świata. Wiele czasu spędził w Azji, gdzie szpiegował krąg wewnętrzny Oyakata dla mafijnego Lorda zwanego The Boss. Kiedy The Boss w końcu zażyczył sobie eliminacji ojca Sazae, Wilson odmówił i powrócił do USA. Zakochał się tam w prostytutce Vanessie Carlysle, z którą planował wspólną przyszłość

W międzyczasie Wade dowiedział się o tym, że ma 34 nieoperacyjne guzy w ciele i w efekcie zerwał z dziewczyną, bo nie chciał by ta cierpiała i się litowała nad śmiertelnie chorym mężczyzną. Przestał przyjmować chemię i naświetlanie, będąc gotowym na śmierć. 

Po powrocie do Kanady otrzymał szansę na wyleczenie choroby od Departamentu K, gałęzi zbrojeniowej dla Kanadyjskiego rządu. Wilson został królikiem doświadczalnym w projekcie tworzenia nadludzi zwanego Weapon X, tego samego, z którego powstał Wolverine. Nowotwór w ciele Wade’a został zahamowany przez czynnik gojący, który został mu wszczepiony od wspomnianego Wolverine’a. Od tamtego momentu Wilson działał na ich zlecenie wraz z niejakim Sluggo i cyborgami Kane’em oraz Slaybackiem.

Podczas jednej z misji Wilson zamordował Slaybacka. Nie długo po tym jego czynnik przestał działać tak jak powinien, przerywając remisję nowotworu i powodując zdeformowanie całego ciała. Objawiało się to okropnymi bliznami na całym ciele. Przez to został wydalony z projektu Weapon X i wysłany do hospicjum – placówki gdzie lądowali jemu podobni, by ich leczyć. Jednakowoż, w tajemnicy przed rządem, hospicjum było miejscem gdzie niejaki Doktor Killbrew i jego asystent Ajax (wtedy zwany adeptem) prowadzili sadystyczne eksperymenty. Obstawiali oni bowiem na stole śmierci (ang. the Dead Pool), który z pacjentów umrze jako pierwszy, ku ich uciesze.

Na domiar złego jego psychika po tym wszystkim została poważnie skrzywiona. Powodowała urojenia m.in. te, w którym bohater wie, że jest postacią z komiksu. Po tym Wade uciekł z ośrodka mordując po drodze straż. Dopadłszy Ajaxa, zastrzelił go z dwóch karabinków maszynowych. Po ucieczce z hospicjum z innymi pacjentami przyjął imię Deadpool i kontynuował pracę jako najemnik.

Dodaj komentarz