Prawdziwa historia, fikcyjny bohater- Jack Dawson

Wszyscy dobrze znamy dramatyczną historię  nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, kiedy to na dnie oceanu osiadł najsłynniejszy okręt na świecie- RMS Titanic. O tym wydarzeniu słyszeli wszyscy, tragedia wstrząsnęła całym światem.

Ilustracja

Tragiczne wydarzenia postanowił przybliżyć nam reżyser James Cameron w filmie Titanic z 1997 roku. W doskonałym, utytułowanym dramacie zobaczyliśmy tragedię Titanica od środka, od strony pasażerów statku. W filmie poznajemy głównego bohatera jakim jest Jack Dawson- biedny, włóczący się po świecie artysta. Mężczyzna wygrywając w karty bilety na rejs nawet nie przypuszcza jak bardzo zmieni się jego życie. Podróżujący trzecią klasą Jack spotyka na swojej drodze arystokratkę Rose DeWitt Bukater.

Znalezione obrazy dla zapytania rose i jack

Jack zauroczony nowopoznaną kobietą za wszelką cenę stara się do niej zbliżyć. Rozkwita wielka miłość, jakiej Jack nigdy nie poznał. Mężczyzna jest gotowy zrobić wszystko dla swojej wybranki, nawet w obliczu tak wielkiej tragedii jaka staje na drodze ich szczęścia. W nocy z 14 na 15 kwietnia ogromny statek zderza się z górą lodową. Szalup ratunkowych jest za mało aby uratować wszystkich pasażerów. Głównym celem Jacka staje się uratowanie swojej ukochanej. Kochankowie pozostają na pokładzie statku do samego końca. Po zatonięciu wraku, Dawson nie przejmując się swoim życiem, znajduje Rose drewniane drzwi, na których może dryfować do momentu akcji ratunkowej. Sam niestety zamarza w lodowatych wodach Atlantyku.

Znalezione obrazy dla zapytania rose i jack

Główny bohater filmu Titanic, ukazuje jak wielkie potrafi być uczucie do drugiej osoby i jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla bezpieczeństwa ukochanej/ ukochanego. Jack Dawson jest niezwykle romantycznym i bohaterskim człowiekiem i zdecydowanie możemy wiele się nauczyć od tej postaci.

Dodaj komentarz